PH BOULDER 2017

Ovogodišnje Državno prvenstvo u sportskom penjanju u disciplini Boulder održano je u Zagrebu 13/14.05.2017.

Organizator SPK Durango u suradnji sa SPK Fothiom odradili su odličan posao.

Naši članovi su nastupili samo u mlađim kategorijama zauzeli su sljedeće plasmane kod cicibana David Radovčić zauzeo je prvo mjesto dok je Lari Pletikos bio drugi. Kod mlađih kadeta Jana Blašković je bila peta dok je Mara Matošević zauzela šesnaesto mjesto. Dečki u istoj kategoriji zauzimaju, Deni Ušić potvrđuje svoju kvaliteti u i ovogodišnjim naslovom prvaka države, Vito Uhač osvaja šesto mjesto a Toni Šegota deseto mjesto. Kadetkinja Petra Ostović zauzima deseto mjesto u svojoj kategoriji. U kategoriji starijih kadeta Filip Kurtović osvaja drugo mjesto a Luka Žufić četvrto mjesto. Kod djevojaka Sara Zrinić osvaja treće mjesto.

U ekipnom poretku SPK OnSight zauzima peto mjesto iza SPK Fothie (Zagreb) na prvom, SPK Marulianusa ( Split) na drugom, HPD Mosora (Split) na trećem te SPK Duranga ( Zagreb) na četvrtom mjestu.

Nastupilo je šesnaest klubova iz cijele države.

Istarski klubovi SPK Hiperaktiv-Pazin zauzima  šesto mjesto a SPK Muntravo- Rovinj deveto mjesto.